Allianz pojišťovna

Allianz pojišťovna, a. s. je součástí největšího světového pojišťovacího koncernu Allianz Group, který chrání život a majetky 80 milionů lidí ve více než 70 zemích. V České republice působíme od r. 1993. Allianz uzavřela více než 9 milionů smluv, a držíme si tak místo 3. největší pojišťovny u nás.

Pojišťujeme více než 700 tisíc českých řidičů, majitelů nemovitostí a turistů. Naší Filozofií je poskytovat nejširší krytí spolu s nadstandardní péčí o klienty.

Allianz také nabízí důchodové spoření a doplňkové penzijní spoření. Je nástupcem Allianz penzijního fondu, který odborníci v posledních letech vysoce hodnotili, a za pouhý rok 2012 se k nim přidalo 275 000 klientů.

AXA pojišťovna

Předmětem podnikání naší společnosti je zejména zprostředkovatelská činnost, a to v oblasti:

smluv penzijního připojištění
pojišťovnictví
stavebního spoření
vydávání platebních karet
AXA pojišťovna vstoupila na český trh v roce 1995 (jako Winterthur životní pojišťovna a.s.). Vypracovali se do pozice společnosti, která poskytuje širokou paletu služeb na standardní evropské úrovni.

Díky spolupráci s ostatními členy finanční skupiny AXA poskytuje rozsáhlé portfolio moderních finančních produktů i pro nejnáročnější klientelu.

Generali Česká pojišťovna

Generali Česká pojišťovna a.s. (dříve Česká pojišťovna a.s.) je univerzální pojišťovnou s dlouholetou a bohatou tradicí v životním i neživotním pojištění. V roce 2019 měla tři miliony klientů, spravovala více než sedm milionů pojistných smluv a její tržní podíl na domácím trhu dosahoval 21,5 %. Poskytuje jak individuální životní a neživotní pojištění, tak i pojištění pro malé, střední a velké klienty v oblasti průmyslových a podnikatelských rizik.

Česká pojišťovna byla součástí Generali CEE Holdingu B.V., který v České republice kromě České pojišťovny vlastil i Generali Pojišťovnu. Generali CEE Holding má sídlo v Nizozemsku a jeho organizační složka sídlí v České republice v Praze, dříve byl společným podnikem Assicurazioni Generali (podíl 51 %) a PPF Group (49 %). V lednu 2013 PPF Group oznámila, že svůj podíl v holdingu postupně v letech 2013 a 2014 odprodá Assicurazioni Generali a z holdingu si ponechá jeho aktiva v Rusku, Bělorusku, Kazachstánu a na Ukrajině.

V roce 2019 Česká pojišťovna koupila část pojistného kmene Generali Pojišťovny a přejmenovala se na Generali Česká pojišťovna, když Generali Pojišťovna se přejmenovala na Pojišťovnu Patricie.Česká podnikatelská pojišťovna

Česká podnikatelská pojišťovna je univerzální pojišťovnou, která nabízí svým klientům moderní produkty a komplexní pojistná řešení v oblasti životního i neživotního pojištění. Na českém pojistném trhu působí od roku 1995.

ČPP si udržuje tradičně silnou pozici v pojištění vozidel, zejména v povinném ručení. S více než milionem pojištěných vozidel je třetím největším poskytovatelem tohoto typu pojištění na českém trhu. ČPP se úspěšně rozvíjí i v dalších pojistných segmentech, v životním a úrazovém pojištění, občanském majetkovém pojištění a pojištění podnikatelů.

Ve velké konkurenci domácích pojišťoven se ČPP profiluje jako stabilní a finančně silná společnost. Aktuálně spravuje více než 1,5 milionu smluv a její služby využívá 850 tisíc klientů. Od roku 2005 je ČPP součástí jedné z největších evropských pojišťovacích skupin Vienna Insurance Group

ČSOB pojišťovna

Jsme univerzální pojišťovna – umíme krýt všechna běžná rizika v každodenním životě i v podnikání. Můžete se na nás obrátit s čímkoliv a vždy vám vyjdeme vstříc. Na trhu působíme již 20 let. Staráme se o více než milion klientů z řad fyzických osob, živnostníků, firem i velkých korporací.

Mezi nejlepšími pojišťovnami se pravidelně pohybujeme už několik let. V roce 2010 jsme byli úplně nejlepší.

Jsme součástí KBC největší finanční skupiny v Evropě (skupina KBC je 100% vlastníkem). To je záruka maximální kvality, stability a jistoty. 240 mld. € je hodnota všech aktiv KBC. “Jednoduše a s péčí” – to je naše motto, když dojde na jednání s vámi. Věříme, že u nás budete spokojení.


Hasičská vzájemná pojišťovna

Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s. byla založena v roce 1900 a je jedním z nejstarších pojišťovacích ústavů v Evropě. V roce 1992 byla její činnost obnovena Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska. HVP, a.s. nabízí pojišťovací produkty širokému okruhu klientů, fyzickým i právnickým osobám v oblasti životního i majetkového pojištění. Podporuje protipožární prevenci a činnost sborů dobrovolných hasičů na území České republiky.

Kooperativa pojišťovna

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group je druhou největší pojišťovnou na tuzemském trhu. Byla založena v roce 1991 jako první komerční pojišťovna na území bývalého Československa. Její podíl na celkovém předepsaném pojistném v ČR je 20,5 %. Je univerzální pojišťovnou, která nabízí plný sortiment služeb a všechny standardní druhy pojištění jak pro občany, tak pro klienty z řad firem od drobných podnikatelů až po velké korporace. Kooperativa je součástí koncernu Vienna Insurance Group (VIG).

Základní kapitál: 3 mld. Kč

Direct pojišťovna

Svého času přinesl Direct na trh revoluci – byl první pojišťovnou, která své produkty nabízela výhradně přes telefon a internet. Z původního zaměření na pojištění motorových vozidel se nabídka rozšířila i do dalších oblastí. Za svůj výrazně inovativní přístup Direct získal například ocenění Pojišťovací inovátor nebo Nejdynamičtější pojišťovna.

V roce 2014 se začalo pracovat na návratu značky Direct na trh pojišťoven.

Na podzim roku 2014 je uzavřena dohoda o převodu 100 % akcií pojišťovny Triglav pod značku Direct, která v České republice působí od roku 1996. Za svého působení dokázala získat stabilní klientelu především v oblasti pojištění vozidel.

V červnu 2015 se na český trh vrací pojišťovna Direct. Nejde o pouhé přeznačení původní pojišťovny Triglav, ale nový Direct přichází s koncepcí “pojišťovny pro lidi”, která nabízí rychlá, spolehlivá, srozumitelná a přátelská řešení i komunikaci.

UNIQA

UNIQA byla založena v roce 1993. V době svého zřízení byla “pilotním projektem” expanze rakouského pojišťovacího kapitálu na východní trhy a brzy se stala jedním ze základních kamenů pozdějšího evropského pojišťovacího koncernu UNIQA Insurance Group s aktivitami na dvaceti trzích celého kontinentu.

UNIQA je univerzálním pojišťovacím ústavem, který nabízí životní a neživotní pojištění pro jednotlivce, podnikatele i firmy.

Po celou dobu své existence na českém trhu patří UNIQA (do roku 2001 předchůdkyni Česko-rakouská pojišťovně) pozice mezi 10 nejsilnějšími hráči.

Od počátku existence využívá UNIQA stabilního finančního zázemí, know-how a zkušeností jediného rakouského akcionáře, UNIQA International AG.

Základní kapitál k 31. 12. 2014 činil 500 milionů Kč, vlastní kapitál vzrostl na 1 579 milionů Kč (meziročně +3,2 %).

Wustenrot

Rok 1921, německé městečko Wüstenrot, “Spolek přátel” a jeho motto “Každé rodině střechu nad hlavou”. Tím začala historie stavebního spoření na evropském kontinentě a také stavební spořitelny Wüstenrot, která se stala základem finanční skupiny Wüstenrot. Na základě expanze do mnoha evropských zemí a také spojením s jednou z největších německých pojišťovacích společností Württembergische AG se Wüstenrot stal významnou mezinárodní finanční institucí.

Stejně jako v mateřských zemích i v České republice bylo záměrem Wüstenrotu poskytnout klientům ucelený soubor finančních služeb z oblasti rodinných financí. Proto byla v roce 1998 založena Wüstenrot, životní pojišťovna, a.s., která klientům nabídla zajímavé produkty rizikového a kapitálového životního pojištění, které v průběhu dalších let doplnila investičním životním pojištěním.

Čtvrtou, nejmladší společností skupiny je, která získala licenci v květnu 2008 a specializuje se na neživotní pojištění, a to především na pojištění bydlení, pojištění vozidel, pojištění malých a středních podnikatelů a cestovní pojištění.

Autorská práva a informace

Web www.cicplus.cz provozuje společnost CIC plus, a.s., IČ: 26212641, pojišťovací agent, registrován pod číslem 013437PM a 013253PA na ČNB, zápis v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze, oddíl B, vložka č. 6858  Provozovatel portálu www.vyberpojisteni.cz - Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu společnosti CIC plus, a.s. není dovoleno.

Pravidla ochrany osobních údajů a pravidla využívání cookies